Nu ești autentificat.

#1 2016-07-19 18:58:46

Andrei Cosmin
Membru
Data înregistrării: 2016-07-19

Micul Alexander probleme

Buna ziua am un papagal micul alexander de aproape 2 ani l-am primit de la cineva si cand l-am adus acasa primele 2 zile a fost de acomodare nu prea se juca canta foarte putin dupa a inceput sa cante era bine dar dupa 2 saptamani a inceput sa roada hranitoarele de apa si mancare ori le darama am spus ca poate se joaca nu am luat in seama dar tot asa facea mereu si mereu am fost la oameni de la care am luat papagalu si i-am intrebat daca la ei facea la fel si au spus ca poate sa fie din cauza ca un timp lau tinut in baie pentru ca aveau un copil mic si ca el facea galagie foarte mare si trezea copilu dar dupa un timp am inceput sa ii dau drumul prin casa si am observat ca nu putea sa zboare bine si mi-am dat seama ca iau taiat din aripi iau crescut si a inceput sa zboare este cuminte cand vrea el vine pe mana pe umar nu prea vrea el sa stea am mai cumparat si un perus am crezut ca poate daca vede ca mai este alta pasare cu el in camera poate se mai linisteste dar tot asa face problema este ca darama semintele si cu apa jos i-am luat si niste jucarii poate tot isi lua gandul de la ce facea dar tot la fel face se joaca cu jucarile si dupa ce mananca da jos mancarea si cu apa ce pot sa fac ca sa nu mai faca aceste obiceiuri nu as vrea sa il dau am prins drag de el canta toata ziua se joaca dar ma deranjeaza ca da jos mancarea daca stie cineva care a mai patit asa ceva spunetimi si mie multumesc.

Deconectat

Subsol forum