Nu ești autentificat.

#1 2017-01-22 23:36:38

Dutulescu
Membru
Data înregistrării: 2017-01-22

Probleme Cu Perusi

Salut

Acum 5 luni de zile am vrut sa ii fac o surpriza iubitei mele si am luat o pereche de perusi , in primele zile nici nu iam bagat in seama ( 3 zile ) , problema e ca eu incerc sa ma aporpriu de ei foarte mult si nu reusesc sa le castig increderea ... ma gandeam sa caut o mancare preferata ... nici aia nu o gasesc pe internet nu stiu ce sa fac fata e mai rea de fel musca baiatu nu are treaba cand il mai prin si il tin in mana ... el incearca doar sa scape nimik mai mult nu stiu ce sa fac un sfat ...

Multumesc

Ionut Marius

Deconectat

#2 2017-02-01 13:02:56

avolina
Membru
Data înregistrării: 2008-11-17
Website

Re: Probleme Cu Perusi

Salut, frumos te-ai gandit la iubita ta, dar trebuia intai sa citesti un pic despre perusi. Cand ai vreme ,,rasfoieste"un pic forumul sunt informatii pretioase. Sa stii ca ei sunt minunati si va veti bucura mult de ei, dar trebuie sa aveti putina rabdare. In primul rand trebuie sa-i lasi sa se obisnuiasca cu noua familie, cu noua casa. Gandeste-te ca ei sunt mici, au fost luati din mediul lor si vad niste uriasi in jurul lor, care pe deasupra ii iau si in mana. E o mare greseala sa-i iei in mana, nu-ti recomand sa-i iei niciodata. Dupa ce se acomodeaza puteti sa bagati mana la ei, sa le dati ceva de mancare (mere, salata, morcov - bine spalate si uscate si, de preferat, nu din supermarket), ei fiind foarte pofticiosi se vor apropia de voi, asa aveti ocazia sa le dati degetul sa se urce pe el, incet, incet prietenia se va lega, dar rabdare si fara sperieturi ca altfel nu vor avea incredere.

Deconectat

Subsol forum