Nu ești autentificat.

#1 2014-12-19 18:47:44

spiriy2005
Membru
Data înregistrării: 2014-12-16

Nmfa bolnavioara

Am o nimfa de aprox 5 ani care s-a lovit destul de tare la capusor si acum si-l tine intr-o pozitie foarte ciudata (arcuit pe spate),dar ceea ce ma ingrijoreaza cel mai tare este faptul ca-si misca capul de parca s-ar invarti camera cu el (nu mereu,dar se intampla de cateva ori pe zi).Medicul care l-a vazut mi-a zis ca s-ar putea sa se fi ales cu un hematom in urma loviturii si nu-i da prea multe sanse,dar,sincera sa fiu nu prea sunt pregatita pentru o astfel de veste.Ca si tratament are un antibiotic si o substanta care ajuta la oxigenarea creierului.Mai cunoaste cineva cazuri de genul acesta?Chiar m-ar ajuta foarte mult un sfat..... sad

Deconectat

#2 2014-12-19 23:28:03

adita
Administrator
Din: bucuresti
Data înregistrării: 2007-03-30

Re: Nmfa bolnavioara

e dificil de trat o lovitura la cap... lovitura se poate sa ii fi afectat un pic sistemul nervos. de mancat mananca ? apa bea ? gainatul cum e ?
din ce oras esti ?
niciodata nu o sa fim pregatiti pt vesti de genul asta. tu da-i antibioticul ,spera ca o sa se faca bine si acorda-i toata atentia ta.
daca are pierderi de echilibru e mai bine sa ii pui betele la un nivel cat mai mic , cat mai aproape de fundul coliviei iar pe fund sa pui niste servetele ca in caz de cade sa nu se loveasca mai rau

" speranta moare ultima "

Deconectat

#3 2014-12-23 10:54:49

spiriy2005
Membru
Data înregistrării: 2014-12-16

Re: Nmfa bolnavioara

Asa mi-a zis si dctor.In rest par n regula,mananca,bea apa,scializeaza,canta.Doar ca ma sperie pozitia capului si la ce ar putea duce el.
Multumesc mult pentru sfaturi....

Deconectat

Subsol forum