Nu ești autentificat.

#1 2014-04-12 21:58:31

Marcel
Owner
Din: Cluj-Napoca
Data înregistrării: 2005-01-28
Website

Păpăm Spirulina

Nu am timp acum să dau mai multe noutăţi despre acvariu, o să încerc mâine sau săptămâna viitoare. I-am mutat pe peşti pe biroul de lângă calculator, mai departe de pat. Am avut şi pierderi, dar parametrii par să se fi stabilizat.

Azi am făcut primul schimb de apă după 5 zile, cele mai multe zile fără un schimb de apă. Sper să ajung la o dată la 7 zile.

Păpăm Spirulina:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=BI02m2VjE1g[/youtube]

Pana la urma nu e chiar asa grav daca vorbesti cu dulapul. Mai rau e cand si dulapul vorbeste cu tine.

Deconectat

#2 2014-04-12 22:13:52

razvansoare
Membru
Din: Galati
Data înregistrării: 2014-04-07

Re: Păpăm Spirulina

Sunt foarte frumosi smile , sa ai parte de ei...Am o intrebare: Cat tea costat pestele cu un fel de 3 cozi galbui

Deconectat

#3 2014-04-12 23:28:36

adita
Administrator
Din: bucuresti
Data înregistrării: 2007-03-30

mai baga si unul albastru, unul rosu :d sa fie mai colorati. in nava se ascunde si o comoara ? big_smile

" speranta moare ultima "

Deconectat

#4 2014-04-13 00:42:21

Marcel
Owner
Din: Cluj-Napoca
Data înregistrării: 2005-01-28
Website

Merci.

Răzvan, te referi la scalarul galben? Acela şi cu fratsu negru cu alb au costat, fiecare 6 lei. Cred că avea şi mai ieftini şi mai mici şi poate data viitoare iau mai mici mai ales dacă pot ţine parametrii apei sub control.

Adiţa, în corabie se ascund femelele Xipho când se satură de insistenţele masculului. Sunt deja 3 peşti Xipho de culoare roşie şi una e negru cu roşu. Cu albastru nu cred ca iau, mai degrabă aş lua încă două femele Xipho la masculul acela tare "harnic".

Pana la urma nu e chiar asa grav daca vorbesti cu dulapul. Mai rau e cand si dulapul vorbeste cu tine.

Deconectat

Subsol forum