Nu ești autentificat.

#1 2012-05-01 21:53:32

adita
Administrator
Din: bucuresti
Data înregistrării: 2007-03-30

am mai pierdut un sufletel :((

azi a murit si Cipy sad( parea sa se simta mai bine dupa indigestia facuta dar se pare k nu. azi eu am plecat la mare iar pe la 11 m-a sunat sora mea sa imi spuna ca a gasit-o moarta in colivie... e al 4 lea perus care imi moare si sincer imi vine sa innebunesc... m-am saturat sa sufere ei sa sufar si eu. din pacate nu am putut fi langa ea p ultimul ei drum si pana in ultima clipa sad(
multa sanatate puisorilor vostrii si aveti mare grija de ei

" speranta moare ultima "

Deconectat

#2 2012-05-02 19:59:15

avolina
Membru
Data înregistrării: 2008-11-17
Website

Re: am mai pierdut un sufletel :((

adita, îmi pare tare rău! La fel am fost şi eu, mă gândeam că nu mai vreau peruş pentru că sufăr prea mult. Dar aşa e viaţa, toţi ne ducem. Ei se duc mai repede decât noi, ştim cu toţii cât sunt de sensibili. Nu uita clipele frumoase petrecute cu puiuţii tăi! Noi trebuie să facem tot ce putem pentru ei şi să ne bucurăm cât mai mult de ei şi ei de noi:)

Deconectat

#3 2012-05-02 23:12:44

adita
Administrator

azi am observat la balanica ceva nou si de rau x( la gat intr-o parte i-a aparut o galma... totu merge din ce in ce mai rau... vineri cel tarziu sper sa ajung cu ea la dr Tudor. sper sa nu imi faca vreo surpriza neplacuta pana atunci .

Deconectat

#4 2012-05-03 08:15:52

Marcel
Owner
Din: Cluj-Napoca
Data înregistrării: 2005-01-28
Website

Ooooof! sad Nu stiu ce sa mai zic, e dureros sad

Adita, poate vorbesti cu dl. dr. Tudor de o eventuala dieta bazata pe vegetale si fructe. Ma gandesc, la nivel teoretic, ca ar fi o cantitate mai mare de fluide ce trece prin organismul lor si s-ar face o curatenie a sangelui si a organelor. Dar mai important decat asta ar fi o crestere a imunitatii, pseudonomas atacand atunci cand imunitatea este scazuta. Totusi sa nu fie cu doua taisuri, exista organisme patogene (in special ciupercile) care s-ar dezvolta si mai repede pe o astfel de dieta. De aceea e foarte importanta o diagnosticare corecta si tratamentul aferent, foarte dificil la papagali.

Cu galma lui Balanica, sa ne tii la curent. Eventual pune si o poza sa vedem cum e.

Pana la urma nu e chiar asa grav daca vorbesti cu dulapul. Mai rau e cand si dulapul vorbeste cu tine.

Deconectat

#5 2012-05-03 23:57:00

adita
Administrator

maine merge tata cu ea la dr Tudor ... nu pot sa pun poza k o chinui daca vreau sa o prind sa ii fac si poza ... sper ca e o fetita luptatoare si trece si peste asta ...
nu cred k mai suport sa mai pierd inca unul ... cu toate k as putea zice k sunt constienta ca sunt sanse ca ea sa fie urmatoarea... NU MAI VREAU ... pana in prezent am pierdut 4 sufletele ... sad(
o sa va tin la curent cu ce se mai intampla ... aveti grija de frumusetile micute :*

Deconectat

#6 2012-05-04 22:23:06

adita
Administrator

Balanica are o tumoare >.< iar tratament iar chinuiala dar sper k poate se face si ea bine . stie cineva cam cum se taie din cioc la perusi daca le-a crescut cam multicel ? la gherutse stiu dar la cioc pauza

Deconectat

#7 2012-05-05 08:08:34

begginer
Membru
Din: Constanta
Data înregistrării: 2011-08-28

Imi pare rau pentru tine adita ! Spre fericirea mea pana acum n-am intampinat nici un fel de greutate.

Multi oameni isi imagineaza ca daca gandesc ca o pasare , vor ajunge sa zboare .

http://floringrigoras.sunphoto.ro

Deconectat

#8 2012-05-06 13:50:40

Marcel
Owner
Din: Cluj-Napoca
Data înregistrării: 2005-01-28
Website

adita a scris:

Balanica are o tumoare >.< iar tratament iar chinuiala dar sper k poate se face si ea bine . stie cineva cam cum se taie din cioc la perusi daca le-a crescut cam multicel ? la gherutse stiu dar la cioc pauza

Tumoarea, din cate stiu eu, se poate inlatura doar chirurghical. Cu tratament, s-ar putea face doar sa stagneze sau sa o faca sa sufere mai putin roll.

Ciocul se taie atunci cand e asa de mare incat si-ar putea rani gatul sau pieptul. Si, de fapt nu se taie (decat daca chiar e foarte mare) ci se pileste intr-un anume fel...

Pana la urma nu e chiar asa grav daca vorbesti cu dulapul. Mai rau e cand si dulapul vorbeste cu tine.

Deconectat

#9 2012-05-06 20:34:14

adita
Administrator

avand in vedere ca e perus ... nici vorba de operatie ... tratament si sperante e cam tot ce ramane de facut sad

ms Marcel pt detalii smile

Deconectat

#10 2012-05-20 18:55:49

adita
Administrator

totul merge din ce in ce mai prost ... ieri noapte a murit Millie... la asta nu ma asteptam. a fost un pic bosumflata zilele astea dar chiar nu m-am gandit ca o sa se intample asa ceva ...
are cineva idee , ei sunt afectati de moartea celorlalti ? adica puii ei si Paullie ("sotul ei") ... adica Rila si Paullie nu par sa fie afectati dar fetele stau cu capu in pene ... sad
balanica ,,, nici ea nu se simte prea grozav... saptamana asta o sa merg cu ea la Dr Tudor . sper sa nu imi faca si ea vreo surpriza ...
sanatate multa micutilor smile

Deconectat

Subsol forum