Nu ești autentificat.

#1 2012-01-31 23:40:04

cristig13
Membru
Data înregistrării: 2012-01-31

Perusii mei

Buna Seara! Am placerea de a fii prietenul unor perusi de aproape 4 ani..Acum ~4 ani am cumparat doi perusi,frate si sora,insa,dupa cateva luni de zile fetita(mai nebunatica,rasturna mereu cutiuta cu apa,ciupea,se juca cu tine)a fugit.doliu in toata familia.....dupa vreo 2 saptamani am mai luat inca un perus,crezand ca este fata,dar s-a dovedit a fii baiat(vreau sa va spun ca in primele zile dupa plecarea fetitei,baietelul statea trist si amagit,nu manca,nu bea apa,nu ciripea...am zis ca trebuie sa fac ceva.asa ca l-am luat si am inceput sa ma joc cu el.era mai vesel.se urca pe mine,ciripea mereu,dormea pe burta mea in timp ce citeam sa ma uitam la TV...facea parte din rutina zilnica sa ma joc cu el,sa il pup,el sa ma ciuguleasca.).Am crezut ca nu se vor intelege,dar m-am inselat.sunt foarte apropiati,se ciugulesc,ma ciugulesc si pe mine cand stau pe mana....intrebarea mea e urmatoarea:
    -As gresi daca le-as lua cate o fetita?
Cu respect,
Cristi

Deconectat

#2 2012-02-15 03:07:40

Marcel
Owner
Din: Cluj-Napoca
Data înregistrării: 2005-01-28
Website

Re: Perusii mei

Buna Cristi. Perusii sunt pasari sociale, le place sa traiasca in grupuri cat mai mari. In captivitate, macar sa aiba o pereche. Deci nu ai gresi daca le-ai lua pereche, cred ca ar fi si mai fericiti. Asta daca se vor intelege bine, unele femele sunt asa mai cu toane si s-ar putea sa se mai certe. Dar, in principiu, ar fi o idee buna, chiar daca s-ar putea ca atunci baietii sa le dea mai multa atentie fetelor, ca noah... stii cum e... smile

Pana la urma nu e chiar asa grav daca vorbesti cu dulapul. Mai rau e cand si dulapul vorbeste cu tine.

Deconectat

#3 2012-09-10 09:55:22

Eduard
Membru
Data înregistrării: 2012-09-09

Da,femela mea a avut niste mari toane dar,acum ei doi sunt un cuplu frumos.

Colo sus in cimitir
Stau mormintele in sir,
Daca faci misto de mine
Fac un loc si pentru tine.

Deconectat

#4 2012-10-25 10:28:13

RusuVali
Membru
Data înregistrării: 2012-10-25

Nu ai gresi deloc despartei pe cei doi masculi, si iale cate o femela o sa se bucure foarte tare , asa o sa faci si tu 2 perechi Bafta

Deconectat

Subsol forum