Nu ești autentificat.

#1 2006-12-17 23:52:28

nippy
Membru
Din: Bucuresti
Data înregistrării: 2006-10-30

De ce nu punem poze cu noi si perusii nostri aici pe forum ?

Vazand poza de avatar a lui Kashira, mi-a venit ideea de a ne face poze atat noua cat si perusilor nostri... pentru a ne cunoaste mai bine.

Marcel, ce-ar fi sa fii tu primul care pui poze cu tine alaturi de "copilasii" tai zburatori ? smile. In afara de Danny, nimfa de la avatar, si o poza minuscula cu 2 perusi pe pagina de start a site-ului, nu ai alte poze mai mari... si poate vrem sa te cunoastem si pe tine smile... la urma urmei, suntem cu totii prieteni pe forumul asta, nu-i asa? Chiar tu ai spus-o candva smile

La fel si pt ceilalti membri activi ai forumului. O sa incerc si eu sa ma pozez cu tzutzurica al meu si sa expun macar o poza aici, pe un topic numit "eu si perusul (perusii) mei" smile

Ultima modificare de nippy (2006-12-17 23:53:09)

Deconectat

#2 2006-12-18 21:33:24

Marcel
Owner
Din: Cluj-Napoca
Data înregistrării: 2005-01-28
Website

Re: De ce nu punem poze cu noi si perusii nostri aici pe forum ?

tongue. Cu riscul sa te superi pe mine, Nippy, o sa-ti fac fix in ciuda smile.
Adica nu o sa postez poze cu perusii mai pana mai incolo, o data ce voi lansa si concursul. Atunci voi pune cateva pentru a demonstra modul de functionare al concursului.
Apropo de concurs: am promis saptamana trecuta ca voi face un anunt "oficial" referitor la el, dar din pacate colaboratorul meu pe partea de grafica a avut niste probleme si inca nu a facut bannerul pentru el. Sper saptamana aceasta, daca nu, voi recurge la o alternativa in a face anuntul.

Poza cu mine nu cred ca o sa pun prea curand din cauza unor principii personale. Si pe deasupra nu-s chiar asa de fotogenic roll.

Oricum, e buna ideea cu punerea unor poze cu comorile noastre, dar probabil cel mai bine ar fi atunci cand va fi lansat concursul. Modul de postare aici pe forum e destul de greoi. De fapt concursul nu va fi chiar o galerie foto, dar totusi va fi mai usor de postat acolo.

P.S. In poza aceea minuscula nu sunt perusii mei tongue.

Ultima modificare de (1970-01-01 02:00:00)

Pana la urma nu e chiar asa grav daca vorbesti cu dulapul. Mai rau e cand si dulapul vorbeste cu tine.

Deconectat

#3 2006-12-18 22:09:45

Marcel
Owner
Website

P.S. 2.
De vreo o saptamana mi-a venit ideea fondarii unui canal de chat (cel mai probabil IRC) sau chiar conferinta pe Messenger, unde sa fixam un interval de timp dupa care sa ne intalnim si sa mai povestim. Banuiesc ca ar fi o idee buna, am putea discuta in timp real anumite lucruri, iar acest fel de comunicare are cateva avantaje in plus fata de forum. Dar si forumul are avantajele lui.
Problema e ca suntem prea putini, iar o asemenea actiune ar fi efemera tocmai din aceasta cauza.

Ideea aceasta a venit impreuna cu un set de aspecte despre viitorul site-ului, care inca nu m-am gandit sa le sintetizez si sa le postez. Cel mai probabil voi spune cateva cuvinte dupa lansarea anuntului referitor la concurs.

Pana la urma nu e chiar asa grav daca vorbesti cu dulapul. Mai rau e cand si dulapul vorbeste cu tine.

Deconectat

#4 2006-12-19 20:42:02

nippy
Membru
Din: Bucuresti
Data înregistrării: 2006-10-30

marcelbeldean a scris:

tongue. Cu riscul sa te superi pe mine, Nippy, o sa-ti fac fix in ciuda smile.

E bine, n-o sa ma supar... asta ca sa-ti fac si io tie in ciuda smile))

marcelbeldean a scris:

nu o sa postez poze cu perusii mai pana mai incolo, o data ce voi lansa si concursul. Atunci voi pune cateva pentru a demonstra modul de functionare al concursului.

Oky, daca ai alte planuri in privinta asta, e bine

marcelbeldean a scris:

Poza cu mine nu cred ca o sa pun prea curand din cauza unor principii personale.

Ce principii sunt atat de puternice incat nici macar o poza sa nu pui :-/ ?

marcelbeldean a scris:

Si pe deasupra nu-s chiar asa de fotogenic roll.

Aici nu suntem la un concurs de miss si mister... doar ca prietenii tai virtuali poate vor sa te cunoasca smile

marcelbeldean a scris:

Oricum, e buna ideea cu punerea unor poze cu comorile noastre... Modul de postare aici pe forum e destul de greoi.

Nu mi se pare chiar greoi. Se pot incarca pozele pe www.imageshack.us iar linkul pe care ti-l da, ii dai paste aici cand scrii o postare.

marcelbeldean a scris:

P.S. In poza aceea minuscula nu sunt perusii mei tongue.

smile)) puteam sa jur ca sunt ai tai... mai ales ca la articolu "O scurta descriere alor mei papagali", reiese ca in stanga e Coco si ca in dreapta e Ricky... credeam ca faci referire la poza aceea minuscula smile

marcelbeldean a scris:

De vreo o saptamana mi-a venit ideea fondarii unui canal de chat (cel mai probabil IRC) sau chiar conferinta pe Messenger, unde sa fixam un interval de timp dupa care sa ne intalnim si sa mai povestim. Banuiesc ca ar fi o idee buna, am putea discuta in timp real anumite lucruri, iar acest fel de comunicare are cateva avantaje in plus fata de forum. Dar si forumul are avantajele lui.
Problema e ca suntem prea putini, iar o asemenea actiune ar fi efemera tocmai din aceasta cauza.

Asa e, suntem prea putini, iar cei activi sunt si mai putini din pacate.

Deconectat

#5 2006-12-20 18:21:12

Marcel
Owner
Website

nippy a scris:

Ce principii sunt atat de puternice incat nici macar o poza sa nu pui :-/?

N-ai intelege neutral. Oricum poate o sa pun candva, dar nu acuma...

nippy a scris:

Nu mi se pare chiar greoi. Se pot incarca pozele pe www.imageshack.us iar linkul pe care ti-l da, ii dai paste aici cand scrii o postare.

Totusi, nu ar fi mai elegant si mai usor sa apesi pe un buton, sa cauti poza, apoi sa faci un upload? Si.. voila... poza e gata afisata smile. Pe langa asta, mai poti adauga o mica descriere, un titlu etc.

Referitor la chat, m-am mai gandit ca poate nu numarul conteaza ci stabilitatea. Si poate chiar o sa fac cateva demersuri in acest sens, dar pana atunci mai este...

P.S. De multe ori cand scriu aici pe forum, imi vin diverse idei. Si imi dau seama ca... mai sunt atatea de facut... roll.

Deconectat

Subsol forum